Martin je mariánskolázeňský rodák a patriot, které své rodné město “opustil” jen na dobu studií ekonomie na ZČU. Dlouhá léta pracoval jako dopravní dispečer, právě z této pozice přešel do funkce starosty. Ale dopravní problematika je stále v jeho hledáčku.

Za poslední dva roky v Mariánských Lázních se jeho týmu povedla celá řada věcí. Je třeba zdůraznit, že úspěchy nejsou věcí jednotlivců. Pokud se má něco podařit, je třeba, aby na tom zamakali všichni. A právě to je podle jeho názoru hlavním důvodem Pirátských výsledků v Mariánských Lázních.

Sestavili jsme silný tým lidí, kteří drží při sobě a prosazují společnou vizi. Tou je transparentní samospráva, zavádění moderních technologií a rozvoj města jako klenotu světového lázeňství. Podařilo se výrazně modernizovat odbavovací systém ve vozech MHD a díky snahám dopravního podniku se po městě prohánějí krásné nové trolejbusy. Ještě nás čeká rekonstrukce trolejového vedení. Celkově se do MHD investovalo a bude investovat téměř 200 milionů korun.

Do 21. století se posunul také zimní stadion. Díky investici za 40 milionů je nový chladicí systém a moderní kluziště. V současnosti se rozjíždí na více etap kompletní rekonstrukci veřejného osvětlení. Celkem si tato investice vyžádá téměř sto milionů korun.

V nejbližších letech čeká Mariánské Lázně rada dalších výzev – je potřeba zrekonstruovat radnici, připravit a nabídnout pozemky pro individuální výstavbu a pracovat na obnovení bytového fondu města.

Martin je ve volném čase vášnivým čtenářem (pokud byste měli k prodeji kompletní dílo Jiřího Kulhánka, ozvěte se mu), rád vaří, tráví čas s přáteli a neodmítne v rozumné míře Plzeňské pivo.

Články

Letiště Karlovy Vary ožívá - něco to ovšem stojí
17. dubna 2024

Letiště Karlovy Vary ožívá - něco to ovšem stojí

V roce 2024 se uskuteční prostřednictvím tří tour operátorů – cestovních kanceláří Čedok, Fischer a Alexandria celkem 136 odletů s cestujícími z letiště v Karlových Varech v období červen až září. Z Karlových Varů se v letošním roce můžete letec...

Podpora zdravotní péče je pro náš kraj klíčová
5. února 2024

Podpora zdravotní péče je pro náš kraj klíčová

Oblast zdravotnictví je pro aktuální vedení Karlovarského kraje a vládnoucí koalici jednou z hlavních priorit. Přestože zajišťování dostupnosti zdravotní péče je úkolem zejména zdravotních pojišťoven, pomáhá i sám kraj pravidelným vyhlašováním d...