Martin Kalina

Zastupitel Mariánských Lázní

Martin je mariánskolázeňský rodák a patriot, které své rodné město “opustil” jen na dobu studií ekonomie na ZČU. Dlouhá léta pracoval jako dopravní dispečer, právě z této pozice přešel do funkce starosty. Ale dopravní problematika je stále v jeho hledáčku.

Za poslední dva roky v Mariánských Lázních se jeho týmu povedla celá řada věcí. Je třeba zdůraznit, že úspěchy nejsou věcí jednotlivců. Pokud se má něco podařit, je třeba, aby na tom zamakali všichni. A právě to je podle jeho názoru hlavním důvodem Pirátských výsledků v Mariánských Lázních.

Sestavili jsme silný tým lidí, kteří drží při sobě a prosazují společnou vizi. Tou je transparentní samospráva, zavádění moderních technologií a rozvoj města jako klenotu světového lázeňství. Podařilo se výrazně modernizovat odbavovací systém ve vozech MHD a díky snahám dopravního podniku se po městě prohánějí krásné nové trolejbusy. Ještě nás čeká rekonstrukce trolejového vedení. Celkově se do MHD investovalo a bude investovat téměř 200 milionů korun.

Do 21. století se posunul také zimní stadion. Díky investici za 40 milionů je nový chladicí systém a moderní kluziště. V současnosti se rozjíždí na více etap kompletní rekonstrukci veřejného osvětlení. Celkem si tato investice vyžádá téměř sto milionů korun.

V nejbližších letech čeká Mariánské Lázně rada dalších výzev – je potřeba zrekonstruovat radnici, připravit a nabídnout pozemky pro individuální výstavbu a pracovat na obnovení bytového fondu města.

Martin je ve volném čase vášnivým čtenářem (pokud byste měli k prodeji kompletní dílo Jiřího Kulhánka, ozvěte se mu), rád vaří, tráví čas s přáteli a neodmítne v rozumné míře Plzeňské pivo.