Vrch Vladař - mocenské centrum doby železné - Filip Prekop

28. března 2024
Vrch Vladař - mocenské centrum doby železné  - Filip Prekop

Vrch Vladař je významnou památkou osídlení našeho kraje z doby před dvěma a půl tisíci lety, která nás spojuje jak s ostatními částmi Čech, tak s obdobnými památkami v Evropě.

V nedávné minulosti se Vladaři věnovala značná odborná pozornost předních odborných institucí, díky které jej můžeme řadit do úzké skupiny moderně zkoumaných lokalit svého druhu.

Co o něm víme a zda jeho potenciál plně využíváme při porovnání s obdobnými lokalitami v jiných regionech, představí archeolog Filip Prekop.

Sledovat na Facebooku
Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Dva roky ruské války na Ukrajině

Dva roky ruské války na Ukrajině

Dva roky ruské války na Ukrajině představují pro nás všechny důležitý milník, při kterém stojí za to se pozastavit nad celým průběhem a situaci analyzovat. Proto jsme připravili besedu s politickým komentátorem a bývalým generálním konzulem v Petrohradu Vladimírem Votápkem.

Čeká nás vzdělávací dobro?

Čeká nás vzdělávací dobro?

Vzdělávání je opět v centru zájmu. Jaké jsou ovšem výzvy, které naše školství reálně čekají? A jak se s nimi lze poprat v našem kraji? Lze české školství posunout skutečně do 21. století? Na všechny otázky odpověď asi nenajdeme, ale můžeme se pokusit je najít s Karlem Gargulákem.